Catamarans przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect

Jacht.pl

Catamarans, spółka realizująca projekt budowy floty katamaranów przeznaczonych na czarter na Seszelach, przygotowuje się do wejścia na rynek NewConnect, poinformował ISBnews prezes Paweł Sidorko.

Spółka przygotowuje się do pierwszej publicznej emisji akcji na NewConnect. Obecnie dzięki pieniądzom pozyskanym z programu unijnego (4-stock) kończymy przygotowywanie dokumentów ofertowych. Spółka ponadto zakupiła 50% udziałów w firmie EasYachting, która pozyskała dotację w formie ‚bonu na innowacje’ na rozwiązanie IT służące do organizacji eventów żeglarskich i motorowodnych. Platforma WEB i koncept aplikacji uzyskał bardzo wysoką ocenę PARP podczas weryfikacji wniosku o dofinansowanie” – dodał prezes.

Wskazał też, że operator już wstępnie zakontraktował flotę katamaranów. Spółka ma je kupić w II kw. 2019 roku i już w tym czasie będzie uzyskiwać przychód pomimo tego, że katamarany będą przygotowywane do wydania w III kwartale lub na początku IV kwartału 2019 roku. „Spółka celuje w osiągnięcie progu rentowności już w 2020 r.” – zaznaczył Sidorko.

Catamarans www.catamarans.pl działa jako armator jachtów na rosnącym rynku czarterów katamaranów w popularnych destynacjach turystycznych. Docelowo planuje przekazanie floty profesjonalnemu operatorowi z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu czarterem oraz wdrożenie aplikacji mobilnej dla czarterujących jachty.

Źródło: ISBnews

Kategoria: /