s/y Dar Szczecina - Przez Bałtyk do Europy

Marek Frycz

s/y Dar Szczecina wyruszył 24 czerwca w rejs w ramach programu edukacyjnego „Przez Bałtyk do Europy” Dzięki przekazywanym wieściom przez Kpt. Marka Frycza towarzyszymy młodej załodze w ich wyprawie. Przy okazji Marek przekazuje praktycznie wieści o odwiedzanych portach. Zaglądajcie na nasza stronę żeby sprawdzić co nowego na pokładzie Daru Szczecina. Poniżej relacje i zdjęcia przekazane przez Marka z pierwszych dni żeglugi.

25 czerwca (środa)
Cześć Robert !
Miło nam, że możemy wysłać Ci tą informację: Wyszliśmy ze Szczecina wczoraj z załogą składającą się z uczniów Gimnazjum nr 6 oraz innych szczecińskich gimnazjów i liceów. Bierzemy udział w rejsie w ramach programu edukacyjnego "Przez Bałtyk do Europy"- trasa rejsu wiedzie ze Szczecina do Nexo-Kalmar-Visby-Helsinki-Petersburg-Tallin-Rygę-Lepaję-Kłajpedę-Gdańsk,Gdynię do Szczecina.


s/y Dar Szczecina, Swinoujście.

Silny sztorm zatrzymał nas na kilkanaście godzin w Świnoujściu. Wobec korzystnych prognoz planujemy za kilka godzin wyjść w morze tym bardziej, że młoda załoga się niecierpliwi. Pozdrawiamy cały zespół Jacht.PL, postaramy się przesyłać Wam ciekawe informacje z trasy. Załączamy pierwsze zdjęcia z mariny w Świnoujściu.
Kpt. Marek Frycz wraz z załogą "Daru Szczecina" 27 czerwca (piątek)
.
Dotarlismy po kilkunastu godzinach zeglugi do Nexo. Pogode mamy super, chociaz wieje nam idealnie w dziob. Krotkie zwiedzanie miasta, uzupelnienie zapasow i plyniemy w droge do Kalmar. Pierwsze dni rejsu pozwolily zintegrowac mloda zaloge i dzisiaj ruszamy lepiej zgrani i przygotowani do dalszych etapow rejsu. Pozdrawiamy i do uslyszenia w nastepnych portach.
Załoga Daru Szczecina.


Kapitan Marek Frycz, Kalmar.

28 czerwca (sobota).
Potrzebowalismy tylko kilkanascie godzin zeby stanac w Kalmar. Po drodze zrobila sie piekna pogoda i dzisiaj mamy super dzien w tym pieknym miescie. Mlodziez wypatrywala niecierpliwie portu i po zacumowaniu i sklarowaniu jachtu rzucila sie w wir kapieli i ruszyla na miasto. Polecamy wszystkim zeglarzom te wspaniala marine, bo jest tanio (kapiel za darmo i bez ograniczen, dostep do internetu tez bez ograniczen) i w samym centrum. Z polskich jachtow jestesmy tylko my, poza tym Szwedzi oczywicie Niemcy, Dunczycy i Holendrzy. Dzisiaj szyklujemy sie do nocnego wyjscia do portu Bornholm i nastepnie do Visby. Osobno przeslemy zdjecia (w tym z Bornholmu).

Załoga Daru Szczecina.